Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

ZIELONA SZKOŁA KLAS IIA, IIIA I IIIB

ZIELONA SZKOŁA KLAS IIA, IIIA I IIIB

W ostatnich dniach roku szkolnego klasa IIa oraz IIIa i b uczestniczyły w zajęciach ,,zielonej szkoły”. Opiekę sprawowały panie: Małgorzata Krzesińska, Joanna Kłysz oraz Karolina Łużna.

18 czerwca dzieci wyruszyły  autokarem w kierunku Kotliny Kłodzkiej. Na trasie zwiedziły Bazylikę Mniejszą w Bardzie.  Po przybyciu na miejsce do Kudowy Zdroju zakwaterowały się w Domu Wczasów  Dziecięcych ,,Jagusia”,  po czym ruszyły przez Park Zdrojowy na zwiedzanie skansenu ginących zawodów. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie ulepiły glinianą miseczkę, ubijały masło, z którym następnie zjadły pyszny chleb pieczony w tradycyjnym piecu chlebowym. Kowal pokazał dzieciom  w jaki sposób wykonywało się podkowy dla koni. Dzień zakończyły smaczną kolacją i zajęciami rekreacyjnymi na basenie.

Drugi dzień pobytu rozpoczęły od zajęć w Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych. Tam się dowiedziały, jak powstały Góry Stołowe, kto odwiedzał to piękne i tajemnicze miejsce, jakie rośliny i zwierzęta można spotkać, udajac się na najwyższy szczyt - Szczeliniec Wielki. Po obiedzie czekały na dzieci kolejne atrakcje: zwiedzanie Muzeum Zabawek oraz samodzielne wykonanie drewnianej zabawki. Wstąpiły  do pijalni wód mineralnych, aby zasmakować leczniczych właściwości wód ,,Jędrzej Śniadecki” oraz ,,Leon Marchlewski”. Wieczorne zabawy na basenie pozwoliły dzieciom zregenerować siły na  dyskotekę. 

W ostatni dzień, po śniadaniu, wyruszyły autokarem w stronę Dusznik Zdroju, gdzie czekały kolejne atrakcje. Zwiedzały unikalny w skali światowej obiekt jakim jest ,,Młyn, co zboża nie miele” czyli  ,,Muzeum papiernictwa”. Zaczęły od  czerpania papieru. Przy okazji dowiedziały się z czego robi się papier, jak  przebiega proces tworzenia papieru, jakich maszyn używano dawniej  do produkcji papieru.  W drodze do domu nie mogło zabraknąć wizyty w Mc Donald i KFC. Najedzeni, zmęczeni, szczęśliwi zakończyliśmy wycieczkę.

Data dodania: 2024-06-24 20:39:25
Data edycji: 2024-06-24 21:09:17
Ilość wyświetleń: 300

Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny.

Kardynał Stefan Wyszyński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej