Wywiadówka po I półroczu roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 08.02.2023. Budynek szkoły w Księginicach Wielkich (kl. 1-3) - 16.00, budynek szkoły w Prusach (kl. 4-8) 16.30. ZAPRASZAMY!

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

SZKOŁA KOMPETENCJI KLUCZOWYCH W GMINIE KONDRATOWICE II - Zajęcia rozwijające kompetencje uniwersalne

SZKOŁA KOMPETENCJI KLUCZOWYCH W GMINIE KONDRATOWICE II - Zajęcia rozwijające kompetencje uniwersalne

W ramach Szkoły Kompetencji Kluczowych odbywają się zajęcia rozwijające umiejętności uniwersalne, których celem jest kształtowanie kompetencji społecznych i obywatelskich jak również świadomości i ekspresji kulturowej. Podczas zajęć uczniowie w formie zabaw, gier, quizów, pogadanek, obserwacji, ćwiczeń i wielu innych  poznają wartości, którymi powinni kierować się w życiu. Tworzą oni również ramy własnego systemu wartości, który ułatwi im odnalezienie się w większych i małych społecznościach. Uczestnicy zajęć pracują z materiałami archiwalnymi,  filmowymi, ikonograficznymi i literaturą piękną. Korzystają z różnych źródeł wiedzy, tworząc indywidualnie lub grupowo prace utrwalające zdobytą wiedzę i nabyte umiejętności. Biorą udział w uroczystościach i akcjach kształtujących  umiejętności komunikacyjne, empatię, aktywne słuchanie, okazywanie zainteresowania sprawami innych,, sprawiedliwe ocenianie innych, umiejętność przekonywania innych do swoich racji, .

Data dodania: 2022-12-13 13:43:43
Data edycji: 2022-12-14 21:23:41
Ilość wyświetleń: 171

Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny.

Kardynał Stefan Wyszyński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook