ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO: CZWARTEK 20. 06. GODZ. 14.30 - POŻEGNANIE KLASY ÓSMEJ, PIĄTEK 21.06. GODZ. 8.00 APEL NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W PRUSACH, GODZ. 9.00 - APEL NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KSIĘGINICACH WIELKICH. PORANNE KURSY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH WEDŁUG OBOWIĄZUJĄCEGO ROZKŁADU. POWRÓD DOSTOSOWANY DO UROCZYSTOŚCI
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

RODZINNE ŚPIEWANIE 2024

RODZINNE ŚPIEWANIE 2024

 

4 czerwca  odbyło się, kolejne już, „Rodzinne śpiewanie Dolnośląskiej Rodziny Szkół Armii Krajowej”. W tym roku organizacji spotkania podjęła się Szkoła Podstawowa z Oleśnicy. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice (Laura Misiewicz, Alicja Dziuk, Hania Wiśnieska i Lidka Kołosińska), które pod opieką p. Marzeny Jędrzejewskiej wyjechały tego dnia do Leśniczówki w Złotówce. Przy ognisku, każda szkoła prezentowała przygotowane piosenki patriotyczne. W ramach spotkania, które miało być integracją uczniów z różnych rejonów Dolnego Śląska, przygotowano różnorodne działania. W quizie  „Jaka to melodia” nasze uczennice rozpoznały 6 spośród 8 tytułów piosenek patriotycznych, wykonały też własnoręcznie symbol Polski Walczącej ( gwoździe, młotek i włóczka). Było wspólne śpiewanie piosenek z czasów Powstania Warszawskiego. Gościem specjalnym tegorocznego spotkania był zespół ludowy Boguszyczanie, w wykonaniu którego obecni ( oczywiście włączając się ) usłyszeli wiązankę piosenek patriotycznych. Zebrani wysłuchali miniwykładu pana Wojciecha Trębacza na temat dzieci w czasie wojny. Podsumowanie wypowiedzi przedstawiciela IPN stanowiła piosenka w wykonaniu naszej uczennicy Laury Misiewicz pod tytułem „Czy wojna jest dla dziewczyn”. W przerwie między działaniami częstowaliśmy się kiełbaską z ogniska i ciastem przygotowanym przez organizatorów. Warto spotkać się w gronie przyjaciół z Dolnośląskiej Rodziny Szkół AK.
 
Data dodania: 2024-06-06 13:12:18
Data edycji: 2024-06-06 13:35:15
Ilość wyświetleń: 161

Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny.

Kardynał Stefan Wyszyński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej