Czcionka:

A+A-

Kontrast:

O bibliotece

 

Historia biblioteki szkolnej związana jest z powstaniem w roku 1945  szkoły w Prusach.

Bibliotekę w ciągu minionych lat prowadzili:

  1. Jan Piotrowicz (1946 – 47)
  2. Karolina Dryłówna ( 1948 -1950)
  3. Anna Kral
  4. Czesław Sarna
  5. Leokadia Malarz (1974)
  6. Helena Laszczyńska
  7. Ewa Łukaszonek (1983/1984)
  8. Jolanta Kowalczyk ( 1990-1991)
  9. Marzena Jędrzejewska ( od 1984 )

Nasza biblioteka oferuje swoim czytelnikom dwa księgozbiory. Jeden mieści się w budynku w Księginicach Wlk.  i służy  klasom  I-III,
drugi, znacznie większy księgozbiór, dostępny jest w budynku w Prusach dla uczniów klas IV-VIII oraz nauczycieli i pracowników szkoły.

Biblioteka szkolna w budynku w Księginicach Wlk. mieści się na dolnym korytarzu. Jej księgozbiór to w przeważającej części pozostałość po starej Szkole Podstawowej w Księginicach  Wlk.  Pomieszczenie zostało 3 lata temu odnowione i wyposażone w nowe regały. Zbiory są sukcesywnie uzupełniane o pozycje przeznaczone dla dzieci młodszych.  Czytelnicy mogą wypożyczać książki dwa dni w tygodniu i skorzystać z kącika czytelniczego.

Biblioteka szkolna w budynku w Prusach działa nieprzerwanie od 1946 roku. Przez ponad 75 lat istnienia, biblioteka zmieniała swoje położenie w szkole. Obecnie mieści się na końcu dolnego korytarza w dużym, jasnym pomieszczeniu. W roku 2019 biblioteka została pomalowana, zakupiono nowe regały i zmieniono ich ustawienie. W bibliotece można na miejscu korzystać z księgozbioru podręcznego w dużym kąciku czytelniczym. Na wyposażeniu biblioteki znajdują się również laptopy. Duże pomieszczenie biblioteczne często jest miejscem organizowania konkursów szkolnych ( np. konkursu recytatorskiego).

Biblioteka została również wyposażona w profesjonalny program komputerowy „Mol Net+”, który już niedługo pozwoli na sprawne
i nowoczesne korzystanie z zasobów biblioteki.

 

Data dodania: 2021-02-03 21:08:26
Data edycji: 2022-05-03 21:30:59
Ilość wyświetleń: 286

Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny.

Kardynał Stefan Wyszyński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook