Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Konkursy biblioteczne

 

     Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, nasza biblioteka ogłosiła w październiku kilka konkursów m.in. plastyczny
i wiedzowy. Szczególnie dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I-III cieszył się konkurs plastyczny. Przepiękne prace, przedstawiające ulubione postaci z baśni, zdobią pomieszczenie biblioteki w Księginicach Wlk., są wśród nich Roszpunki, ołowiany żołnierz i  brzydkie kaczątko, wszystkie kolorowe i starannie wykonane. Uczniowie klas 2 mogli zmierzyć się z testem ze znajomości baśni „Calineczka”. Do rozwiązania było 13 drobiazgowych pytań. Perfekcyjną znajomością baśni wykazał się i tym samym  został zwycięzcą konkursu  uczeń klasy 2 a Jakub Zbroński, drugie miejsce zajęły uczennice Aleksandra Rejman i  Kamila Rudecka, miejsce 3 przypadło uczennicom Hannie Wiśniewskiej i Lidii Kołosińskiej.
Można było również napisać list do biblioteki. Koperta od Zuzanny Majorek była szczególnie miła.
We czwartek  18 listopada wręczone zostały nagrody uczestnikom konkursów ( sami musieli zdecydować jaką nagrodę chcą otrzymać - wybór okazał się bardzo trudny, bo czekały  gry planszowe, maskotki, pisaki i książki). Gratulujemy zwycięzcom , dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom. Jesteście zdolni, utalentowani i wspaniali!
Szczególne podziękowania kierujemy do pani Małgorzaty, która była sponsorem nagród. Dziękujemy!

Data dodania: 2022-05-03 21:04:50
Data edycji: 2022-05-03 21:17:43
Ilość wyświetleń: 123

Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny.

Kardynał Stefan Wyszyński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook