ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO: CZWARTEK 20. 06. GODZ. 14.30 - POŻEGNANIE KLASY ÓSMEJ, PIĄTEK 21.06. GODZ. 8.00 APEL NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W PRUSACH, GODZ. 9.00 - APEL NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KSIĘGINICACH WIELKICH. PORANNE KURSY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH WEDŁUG OBOWIĄZUJĄCEGO ROZKŁADU. POWRÓD DOSTOSOWANY DO UROCZYSTOŚCI
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Dzień Strażaka w klasach I- III

Dzień Strażaka w klasach I- III

Są bohaterami dnia codziennego. Kiedy tylko słyszą syreny, rzucają wszystko i biegną ratować ludzkie życie. Strażacy, bo o nich mowa, 4 maja obchodzili swoje święto. Z tej okazji dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z druhami OSP Prusy i OSP Sienice. Podziękowaliśmy strażakom za ich piękną i bezinteresowną służbę wierszem i piosenką. Nasza szkoła od lat współpracuje ze strażakami z OSP Prusy i OSP Kondratowice. Zawsze możemy na nich liczyć. To dzięki nim uczniowie poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, zachowannia się w sytuacjach kryzysowych, a chętni wdrażają się do służby w młodzieżówce OSP Kondratowice, którą dumnie podczas dzisiejszego pikniku, oczywiście w mundurze strażackim, reprezentował Kamil Kołat. Wystarczył jeden wóż strażacki, kilkoro reprezentantów OSP,  kiełbaska i wata cukrowa, by dostarczyć dzieciom niezapomnianych wrażeń. Podczas żadnej szkolnej uroczystości nie wybrzmiała tak dobitnie piosenka, jak "Sto lat" zaśpiewane dzisiaj strażakom przez uczniów. Brawa należą się pomysłodawcom oraz organizatorom imprezy: pani Jolancie Lech, pani Patrycji Marcinkowskiej i panu Danielowi Kożuchowskiemu. 

Data dodania: 2024-05-07 20:53:07
Data edycji: 2024-05-07 21:29:32
Ilość wyświetleń: 345

Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny.

Kardynał Stefan Wyszyński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej