ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO: CZWARTEK 20. 06. GODZ. 14.30 - POŻEGNANIE KLASY ÓSMEJ, PIĄTEK 21.06. GODZ. 8.00 APEL NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W PRUSACH, GODZ. 9.00 - APEL NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KSIĘGINICACH WIELKICH. PORANNE KURSY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH WEDŁUG OBOWIĄZUJĄCEGO ROZKŁADU. POWRÓD DOSTOSOWANY DO UROCZYSTOŚCI
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Dzień Pluszowego Misia

Chyba każdy na świecie zna pluszową zabawkę  w kształcie misia. Puchaty, mięciutki, milutki towarzysz dzieciństwa ma od 2002 roku swoje święto, które obchodzimy 25 listopada.

W tym roku do wspólnego świętowania zaprosiła biblioteka szkolna we współpracy z Samorządem Uczniowskim.  Już od rana było w naszej szkole „misiowo”. Wszystkim uczniom towarzyszyły misie, jedne małe, inne całkiem spore, jeszcze inne puszyste, w przeróżnych kolorach, ale wszystkie ukochane i wyjątkowe.

Każda klasa odwiedzała bibliotekę, gdzie poznawaliśmy historię pluszowej zabawki. Nasze starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego- Natalka, Łucja i Iza, czytały nam fragmenty książek, opowiadających przygody pluszowych misiów. Książki o misiach przybliżyła również wszystkim wystawa w bibliotece. Poznaliśmy m.in. „Kubusia Puchatka”, „Chatkę Puchatka”, serię książek o „Misiu Uszatku”, ‘Misia Paddingtona”, „Pamiętnik Czarnego Noska” i wiele innych. Miś jest także bohaterem wielu bajek filmowych m.in. Gumisie, Miś Yogi, Miś Colargol, Ted. Po czytaniu przyszedł czas na misiowe zagadki z nagrodami, a na koniec wszyscy otrzymali misiowe kolorowanki.

Świętowanie zakończyliśmy paradą pluszowych misiów na sali gimnastycznej, przy dźwiękach piosenki „Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest”.  Już czekamy z utęsknieniem, razem z naszymi misiami na następny rok.

Data dodania: 2021-11-28 20:33:14
Data edycji: 2022-05-03 21:24:04
Ilość wyświetleń: 283

Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny.

Kardynał Stefan Wyszyński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej