Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień Pluszowego Misia

Chyba każdy na świecie zna pluszową zabawkę  w kształcie misia. Puchaty, mięciutki, milutki towarzysz dzieciństwa ma od 2002 roku swoje święto, które obchodzimy 25 listopada.

W tym roku do wspólnego świętowania zaprosiła biblioteka szkolna we współpracy z Samorządem Uczniowskim.  Już od rana było w naszej szkole „misiowo”. Wszystkim uczniom towarzyszyły misie, jedne małe, inne całkiem spore, jeszcze inne puszyste, w przeróżnych kolorach, ale wszystkie ukochane i wyjątkowe.

Każda klasa odwiedzała bibliotekę, gdzie poznawaliśmy historię pluszowej zabawki. Nasze starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego- Natalka, Łucja i Iza, czytały nam fragmenty książek, opowiadających przygody pluszowych misiów. Książki o misiach przybliżyła również wszystkim wystawa w bibliotece. Poznaliśmy m.in. „Kubusia Puchatka”, „Chatkę Puchatka”, serię książek o „Misiu Uszatku”, ‘Misia Paddingtona”, „Pamiętnik Czarnego Noska” i wiele innych. Miś jest także bohaterem wielu bajek filmowych m.in. Gumisie, Miś Yogi, Miś Colargol, Ted. Po czytaniu przyszedł czas na misiowe zagadki z nagrodami, a na koniec wszyscy otrzymali misiowe kolorowanki.

Świętowanie zakończyliśmy paradą pluszowych misiów na sali gimnastycznej, przy dźwiękach piosenki „Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest”.  Już czekamy z utęsknieniem, razem z naszymi misiami na następny rok.

Data dodania: 2021-11-28 20:33:14
Data edycji: 2022-05-03 21:24:04
Ilość wyświetleń: 156

Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny.

Kardynał Stefan Wyszyński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook