ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO: CZWARTEK 20. 06. GODZ. 14.30 - POŻEGNANIE KLASY ÓSMEJ, PIĄTEK 21.06. GODZ. 8.00 APEL NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W PRUSACH, GODZ. 9.00 - APEL NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KSIĘGINICACH WIELKICH. PORANNE KURSY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH WEDŁUG OBOWIĄZUJĄCEGO ROZKŁADU. POWRÓD DOSTOSOWANY DO UROCZYSTOŚCI
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

DZIEŃ EUROPY W NASZEJ SZKOLE

DZIEŃ EUROPY W NASZEJ SZKOLE

9 maja jest dniem szczególnym dla Europy. Dokładnie 74 lata temu Robert Schuman przedstawił plan utworzenia organizacji, mającej na celu integrację europejską w kwestiach gospodarczych oraz nową formę współpracy politycznej w Europie. I tak powstała Europejska Wspólnota Węgla i Stali, która stała się prekursorem Unii Europejskiej.

W ramach obchodów Dnia Europy uczniowie przygotowali plakaty oraz gazetki klasowe opisujące wybrany kraj UE. Następnie po zapoznaniu się z materiałami rozwiązywali krzyżówki przygotowane przez każdą z klas. Dowiedzieli się m.in. jak brzmi greckie "dzień dobry", kto założył Rzym oraz w jakim muzeum można zobaczyć obraz Mony Lisy. Kolejnymi zadaniami, z jakimi musieli się zmierzyć, był test wiedzy o UE oraz nazwanie krajów europejskich przedstawionych na mapie. Niektórzy uczniowie okazali się mistrzami geografii,radząc sobie z zadaniem błyskawicznie. Samorząd SP w Prusach przygotował również zabawy, w których uczniowie brali udział podczas przerw. Uczciliśmy Dzień Europy łącząc naukę i zabawę. Kolejna taka okazja już za rok.

 

Data dodania: 2024-05-09 17:19:34
Data edycji: 2024-05-09 20:42:49
Ilość wyświetleń: 219

Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny.

Kardynał Stefan Wyszyński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej