23 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

#WorldBookDay

23 kwietnia na całym świecie obchodzone jest święto autorów książek, ilustratorów, wydawców oraz czytelników i czytelnictwa,
słowem wszystkich miłośników książek.
W roku 1995 UNESCO ogłosiło ten dzień Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Święto poświęcone jest  promocji  literatury
i czytelnictwa oraz problematyki związanej z prawami autorskimi.

O książce i czytaniu wypowiadało się  wielokrotnie wielu znanych, mądrych ludzi, naukowców, pisarzy, psychologów. Wszyscy oni zgodnie podkreślająjak dużo korzyści przynosi człowiekowi obcowanie z książką i czytanie.
Czytanie bowiem wpływa na wszechstronny  rozwój człowieka i całej ludzkości.

Warto również w tym dniu pogłębić swoją wiedzę na temat praw autorskich, ponieważ w dobie Internetu są one dla nas wszystkich bardzo ważne. Wszyscy możemy być  twórcami i nabywamy prawa autorskie w momencie kiedy np. publikujemy własne zdjęcie na stronie internetowej lub wykonamy rysunek na konkurs.
Naruszanie praw autorskich związane jest z ustalonymi przez  odpowiednie przepisy konsekwencjami.
Trzeba o tym zawsze pamiętać.

• Za każdym razem, gdy książka trafia w kolejne ręce, za każdym razem, gdy ktoś wodzi po jej stronach wzrokiem, z każdym nowym czytelnikiem jej duch odradza się i staje się coraz silniejszy.
                                                                                                             Autor: Carlos Ruiz Zafón ( "Cień Wiatru")

Jak świętować?

Bardzo prosto możesz włączyć się w obchody tego dnia - po prostu weź do ręki książkę, usiądź wygodnie
i ... zacznij czytać, w skupieniu, ciszy, przez dłuższą chwilę. Sam przekonasz się jakie to przyjemne!

Data dodania: 2021-04-22 21:27:29
Data edycji: 2021-04-22 21:39:05