Konsultacje z psychologiem dla rodziców

Godziny pracy psychologa szkolnego:

Środa 8.30-14.30

Piątek 8.30-14.30

Jedną z możliwych form wspierania rozwoju naszych uczniów są konsultacje rodziców z psychologiem. Spotkania te maja na celu pomóc Państwu zrozumieć swoje dziecko, a przez to pogłębić Państwa relacje z synem, czy z córką.

Drodzy Rodzice nie czekajcie, aż problem, z którym się borykają się Wasze dzieci będzie bardzo złożony. Czasami wystarczy zwyczajne przeczucie, że „coś jest nie tak”, lub zaobserwowanie w funkcjonowaniu dziecka jakiś niepokojących dla Państwa symptomów.

Kiedy warto zasięgnąć konsultacji u psychologa?

Jeżeli Państwa dziecko:

• ma trudności w nauce szkolnej: nie rozumie materiału, z trudem go zapamiętuje, ma trudności w czytaniu i pisaniu, osiąga niskie rezultaty w nauce,
  • przejawia trudności z motywacją do nauki, opuszcza zajęcia szkolne,
  • bywa przygnębione, smutne, unika kontaktu, izoluje się,
  • ma trudności w radzeniu sobie z emocjami,
  • bywa agresywne, wybuchowe,
  • nie jest akceptowane w klasie lub grupie rówieśniczej, doświadcza agresji lub przemocy ze strony rówieśników,
  • istnieje podejrzenie, że sięga po alkohol lub substancje psychoaktywne (narkotyki, używki),
  • ucieka w świat wirtualny, np. internetu, gier komputerowych,
  • sprawia tzw. trudności wychowawcze

a także wtedy, gdy….
chcecie Państwo lepiej zrozumieć swoje dziecko, polepszyć kontakt z nim i umieć wspierać je w trudnym okresie rozwoju i dorastania.

Jeżeli rodzice zechcieliby skorzystać z konsultacji z psychologiem szkolnym, prosimy skontaktować się z sekretariatem szkoły w celu umówienia spotkania.